9 Aralık 2010 Perşembe

İlk yazı...

Hakkımda kısmına bu blogu oluşturmadaki amacımı yazdım ama blogun amacı paylaşmak ya:) ilk yazımda biraz daha bilgi aktarmak istedim kendimle ilgili. Anlatmayı hep sevmişimdir; başımdan geçenler, gittiğim yerler bilinir çevremdekiler tarafından. Ancak paylaşınca tam olarak yaşamış hissederim o tecrübemi. Bunları yazıya dökme zamanı geldi artık.
İstanbul’da doğdum büyüdüm.  Sosyoloji eğitimi alırken akademisyen olmayacağıma karar verip İnsan Kaynakları alanında stajlar yapmaya başladım. Artık kariyer hedefimi bulmuştum. 8 yıl kurumsal firmalarda İnsan Kaynakları alanında,  mesleğine gönülden bir “İK’cı” olarak çalıştıktan sonra Temmuz 2010’da evlenerek Ankara’ya yerleştim. Evime, mutfağıma, Ankara’ya, evlilik hayatına alışmayla geçen 3 aydan sonra yine kurumsal bir yapıda mesleğimi devam ettiriyorum.


Peki bu blogda neler olacak? Bu blogda başka şeyler de aktaracağım. Mutfaktaki denemelerim, gezip görme fırsatını yakaladığım yerler, memnun kaldığım restaurant-cafeler, ilgimi çeken internet siteleri, görseller ve çook ihmal ettiği fotoğrafçılık alanındaki konular olmasını hedefliyorum burada. Her zaman meraklıydım mutfağa. Ailem, arkadaşlarım benim yaptıklarımı beğenirlerdi ama genelde “eğlenceli” şeylerdi hazırladıklarım; tatlılar, kurabiyeler, pratik yemekler... Hazır çorba dışında hiç çorba yapmamıştım meselaJ Evde geçirdiğim bu 3 ayda tam bir öğünü oluşturan yemekler konusunda kendimi geliştirmeye başladım. En büyük yardımcım telefonun diğer ucundaki annem oldu. En büyük keyfim de fırsat buldukça televizyondaki yemek programları ile internetteki site ve blogları takip etmek. Daha yolun başındayım. Ama denediğim, çıkan sonucun başarılı olduğu tecrübelerimi burada paylaşmayı hedefliyorum.


Fotoğrafçılığa gelince... Bir 40 Harami olarak hep hayalini kurduğum portfolyoya sahip olamadım henüz. Etrafımdan övgüler alsam da, aldığım eğitime ve sahip olduğum makinaya layık fotoğrafları hala çekemediğimi düşünüyor ve ilgili sitelerde yayınlamaya çekiniyorum. Artık blogumda yayınlamaya başlayabilirim denemelerimi.


Gezdiğim yerleri bol bol fotoğraflamayı ve bunları büyük bir özenle dakika sırasında derleyip saklamayı, kendi fotoğraf hikayesi arşivimlerimi oluşturmayı seviyorum. Görme fırsatı yakaladığım yerleri küçük notlar ve fotoğraflar eşliğinde paylaşmak istiyorum blogumda.


Umarım tüm bu istediklerimi düzenli olarak paylaşma fırsatı bulurum.


Hayat paylaştıkça güzel...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder